מדוע חשוב להרחיק יונים מלולים ומרפתות?

טיפול בהרחקת יונים עלול להיות נושא מסובך מאוד. ליונים יש נטייה להתמקם ולקונן במקום הנוח הראשון שימצאו. כאשר היונים מתבייתות, הן הופכות עקשניות מאוד, ונורא קשה להרחיק אותן.

לעיתים מדובר בהרחקת היונים ממרפסות ולעיתים מדובר בהרחקת יונים מבניינים. כמובן שקיימים עוד מקומות רבים הנפוצים בקרב היונים. במקרים בהם האזור הינו חלל מוגדר קטן יחסית, סביר כי הטיפול באותו האזור יהיה פשוט יותר. למשל –במקרה של יונים בעליית הגג, מוצאים את הפירצות לעליית הגג ואוטמים אותן ובכך נמנעת מהיונים גישה לגג הבית. שלא כמו בדומה להרחקת יונים מבניינים שם יש צורך בעובדה היקפית התמגן את הבניין כולו מיונים. 
אך ליונים יש צרכים נוספים מלבד קורת גג ומקום קינון. היונים מחפשות במהלך היום מקורות מזון, מים לשתייה, זרדים להקמת הקן ואזורים פתוחים וגבוהים על מנת לקבל קצת שמש ואויר.
כאשר היונים מוצאות מקום פורה, הן חוזרות אליו מידי יום.
רפתות ולולי תרנגולות הינם מקור המזון האולטימטיבי בעבור היונים. בכל רפת קיים שביל הנקרא "אבוס". שביל זה הינו השביל בו הרפתן עובר מידי יום ומפזר מזון לפרות. המזון אותו צורכות הפרות הוא המזון המושלם בעובר היונים. ברב המקרים הן מוצאות גם מקור מים שופע באותה הרפת ולכן, ביכולתן לבלות שם מידי יום במשך כל היום.
תכונה המאפיינת את היונים היא התגודדות בקבוצות גדולות. קבוצות יונים גדולות המבלות שעות ארוכות במקום אחד מייצרות כמויות זבל אדירות, מביאות איתן כינים ופרעושים ומכסות את האבוס בלשלשת.
לשלשת היונים מושכת זבובים וחרקים ומובילה לזיהומים ולמחלות העלולים לפגוע בפרות ובתוצר שלהן.
כאשר היונים מסיימות לאכול ולשתות, הן עולות להתאוורר על גג הרפת ומתגודדות שם בקבוצות גדולות. הן מקימות רעש נוראי ומייצרות שכבות לשלשת.רוצים עוד סיבות להרחיק את היונים מסביבתכם?
מקובל היום להתקין פאנלים סולארים במאות אלפי שקלים על גג הרפת ובכך לייצר מקור הכנסה נוסף. אין צורך לציין עד כמה יונים המתיישבות על גג המצויד בפאנלים סולארים עלולות לפגוע בו.
מומלץ ורצוי להרחיק את היונים מהרפת במיידי לצמיתות. בטרם הן גורמות לנזקים בלתי הפיכים.
במקרים ומדובר בשטחים חקלאים או בלולים ורפתות, כדאי שלא לקחת סיכון ולנסות להתמודד עם הבעיה לבד. חשוב להזמין בעלי מקצוע מקצועיים ואמינים בעלי ותק וניסיון על מנת לוודא כי הרחקת יונים מהגג מתבצעת בצורה הטובה ביותר ומבטיחה תוצאות לטווח הארוך עם אחריות ל 5 שנים לפחות.
יש לוודא כי החברה המבצעת את העבודה משתמשת בחומרים איכותיים אשר לא פוגעים בסביבה או ביונים. הרחקת יונים מרפתות ומשטחים גדולים עלולה להיות פעולה מאוד מסובכת. ביצוע פעולה זו בצורה לא מקצועית עלולה לגרום לנזקים כבדים. קיים היום מגוון רחב מאוד של עזרים הומאניים להרחקת יונים לצמיתות. עלינו לזכור כי היונה היא בעל חיים ועלינו לנקוט בכל האמצעים העומדים בפנינו על מנת להימנע בפגיעה בה. 

סיבות - למה כן -